wtorek, 12 marca 2013

Do pokoi dziecięcych

Witajcie ponownie zimowo
Śnieg sypie od kilku dni. Białe płatki wirują za oknem, temperatura na minusie. Pewnie to wiosna, tylko ja się czepiam:)
Dziś prezentuję prezenty dla dzieci. Jedno chciało konia i to nad biurkiem. Proponowałam nad łóżkiem ale właściciel już w trakcie malowania wiedział, gdzie ma wisieć. Twardy facet z mojego syna rośnie. Zawsze wie, czego chce i jest konsekwentny w swoich decyzjach. Może nie bez powodu dostał na imię Wiktor- mam nadzieję, że zawsze będzie mu się wszystko udawać.
Tak więc Wiktor zamówił konia:

Rozmiar 50x60, olej na płótnie, aktualnie czeka na ramę.
Razem ze mną mieszka też pewna królewna...z drewna:) Królewna też chciała konia ale brat ją ubiegł:) Charakterek ćwiczy od małego więc inny koń nie wchodził w grę. Postawiła na baletnicę.
Wszystkie małe królewny kochają balet ale nie każda ma predyspozycje. Moja córka zapowiada się na kobitkię 180 cm więc o balecie może pomarzyć:) Dostała obraz jako pierwszy z serii z tym temacie.

 Rozmiar 40x50, olej na dykcie.

Córcia wykazuje talent pisarski. Napisała wiersz w klimacie patriotycznym. Jak widać wychowuję młodego powstańca:)
Zacytuję.

Już jest ten czas
abyśmy biegli w las
ojczyzna wzywa nas
Walczmy o wolną Ojczyznę
potrzebują nas ludzie
Walczmy o niepodległą Polskę
wierzą w nas polacy
Już jest ten czas
Ojczyzna wierzy w nas

Heh, jak to nigdy nie wiadomo dokąd życie zaprowadzi młodego człowieka. Niewątpliwie na podejmowane wybory ogromny wpływ mają wzorce wyniesione z domu.
Jakiś czas temu dziecko wykuło na pamięć całą "Śmierć Pułkownika" Adama Mickiewicza. Nagroda do skarbonki się posypała ale najcenniejsze było oddziaływanie utworu na wyobraźnie córki.
Siadła i narysowała śmierć Emilii Plater, moskala w okolicy, rotę strzelców itp.
Jestem z niej bardzo dumna.:)
Moja córeczka:)
Pozdrowienia serdeczne

1 komentarz:

  1. Pozdrawiam Paulino...tupię na zimę...
    A Tobie gratuluję talentu i dzieciaków...:)))

    OdpowiedzUsuń