wtorek, 7 lutego 2017

Człowieczy los

Od dwunastej pada śnieg. Sypał, jak wracałam z pracy zapewniając mi miłe doznania, później już sypał tylko mocniej. Kraina moja zamieniła się w królową śniegu a ja myślę o dobrych ludziach.

Nasza twarz jest zwierciadłem duszy...z każdym rokiem to sobie uświadamiam bardziej.
Człowiek skłócony ze sobą, nieszczęśliwy, niezadowolony ze swojego życia rzadko się uśmiecha. W każdym widzi przede wszystkim wady, przywary, nie jest dla innych życzliwy czy pomocny. Bo on taki jest w środku. Traktuje innych dokładnie tak, jak siebie.Wspaniale spędza mi się czas z ludźmi spełnionymi życiowo, oni spełnienie przekazują innym swoją twarzą. Nie rozmieniają się na drobne, nie analizują wszystkiego dookoła, nie szukają podstępu. Są pełni wiary, pasji i miłości do świata, który ich otacza. Szybko wybaczają, nie są pamiętliwi. Zwyczajnie nie zajmują się analizowaniem krzywd odniesionych tylko...biegną przed siebie. I to widać na ich twarzach, w sposobie bycia, radości.
Jeśli na prawdę w naszym życiu nie dzieją się rzeczy straszne, nie targają nami dramaty - uśmiechajmy się do innych. Może początkowo będą nam się dziwnie przyglądać, ale w końcu odwzajemnią uśmiech. Wtedy w ich sercu zapali się iskierka dobra i już na zawsze będziemy małymi przyjaciółmi połączonymi serdecznością.
Im więcej uśmiechasz się do ludzi tym oni częściej odwzajemniają twój uśmiech.


Po pracy obcy mężczyzna odśnieżył mi samochód.Nie musiał tego robić, ale jak widać to był szczęśliwy człowiek i nie czuł, że coś stracił pomagając innemu. Bądźmy dobrzy dla innych, to wzbogaca nas wewnętrznie. Tym bardziej, że pewnego dnia z całą pewnością będziemy potrzebować wyciągniętej ręki, wsparcia, otuchy, uśmiechu. Czy znajdzie się ktoś, ktoś kto ją poda?
Na starość pracujemy przez całe życie.


Uśmiechaj się, do każdej chwili uśmiechaj
Na dzień szczęśliwy  nie czekaj
Bo kresu nadejdzie czas
Nim uśmiechniesz się chociaż raz...

 

Tymczasem
Polinka

18 komentarzy:

 1. Uśmiech bezinteresowny jest czymś bardzo wartościowym. : )

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam tą piosenkę, jest taka prosta i płynie z głębi serca...Ty sama Wiesz jacy mogą być ludzie i nie muszę już Tobie pisać...sama mam podobne wnioski i dlatego staram się unikać tych zmęczonych, niezadowolonych, którzy twierdzą, że my z pasją tylko udajemy...śmieszne to i bardzo smutne...
  Paulinko, mam nadzieję, że ten komentarz zostanie u Ciebie, bo poprzedni zaginął, a bardzo mi zależało, na Twojej odpowiedzi...
  Ściskam Cię mocno:)
  Aga z Różanej

  OdpowiedzUsuń
 3. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Uśmiechajmy się! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę piosenkę. Piękny głos i piękne przesłanie.Bo tak naprawdę wszystko jest w naszych rekach. Sami tworzymy własne życie. A uśmiech ma działanie magiczne, sprawia, że świat wokół pięknieje, a ludzie odwzajemniają się uśmiechem. To działa:) Sprawdziłam i sprawdzam codziennie.
  I ogłosiłam rok 2017 Rokiem Uśmiechu. I jakby miłych ludzi wokół mnie więcej;-) Podobne, przyciąga podobne. A więc uśmiechajmy się do każdej chwili.
  Pozdrawiam serdecznie i z uśmiechem rzecz jasna:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poli, a może ten facet myślał, że odświeża swój, tylko spod śniegu nie rozpoznał?! :))))
  Dobrego dnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tym samym pomyślałam:)hahaha:)))
   ale przesłanie jak najbardziej:)uśmiechajmy się!nauczmy się najpierw uśmiechać do siebie,a reszta pójdzie łatwiej:))))

   Usuń
  2. ps:pomyślałam o tym samym co Marzeniami malowane:)))

   Usuń
 6. Pięknie to napisałaś!! Zgadzam się z Tobą w 100%, uśmiech nic nas nie kosztuje a ma tak ogromną moc. On naprawdę może sprawić, ze dzięki nam ktoś będzie miał lepszy dzień. Pokuszę się o stwierdzenie, że Ci którzy się uśmiechają - żyją dłużej:-)) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Uśmiech nic nie kosztuje, a sprawia radość:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się w 100%. Uśmiech ułatwia życie, a właściwie inaczej: uśmiech powoduje, że życie jest lżejsze i zdrowsze.Uśmiechajmy się jak najczęściej ,nawet jeśli innych to drażni ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Śmiech to zdrowie...Tak, ale wokół jest mało uśmiechniętych twarzy...Z przyjemnością poczytałam....A słowa piosenki są cudne...Anna German spędzała wakacje na Mazurach . W ubiegłym roku na jej rocznice zorganizowałyśmy ze stowarzyszeniem koncert jej piosenek. Były wspomnienia , uśmiech , było super...Pozdrawiam pa...

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz rację. Krystyna Prońko również śpiewa piosenkę pt. "Czas nas uczy pogody".
  Niektórzy ludzie z biegiem lat uśmiechają się coraz bardziej, inni niestety nie potrafią życia przeżyć z radością, uśmiechem i zwykłą ludzką życzliwością - marnując czas na złośliwości i zrzędzenie.
  Świetny post. Biografia Anny German jest mi dość dobrze znana.
  Podobnie jak ja należała do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego /jej matka oraz babka również/, więc tym bardziej lubię jej twórczość i dosyć często jej słucham:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. tak Człowiek usmiechnięty ,to Człowiek szczęśliwy
  a mimo "burz" ciągle sie uśmiecham :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem akurat po wypadzie do Irlandii,tam ludzie pozdrawiają się zawsze z uśmiechem na twarzy,nawet jak się nie znają życzą sobie miłego dnia i to jest piękne:)))W obcym kraju czułam się lepiej niż na mojej wsi.Pozdrawiam:))))

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak najbardziej. Usmiech zostawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak usmiechajmy się... Nawet do panów w krawatach... Ale mi jest troszkę ciężko,do tych gdy ranią od środka... Nie potrafię :-( na szczęście jest wielu usmiechajacych sie, zyczliwych, i nawet takich co pomogą np akcje mialam, korka od wlewu paliwa nie moglam odkręcić, pan nie musial ale pomogl :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Uśmiech-bogactwo,na który nie wydamy złotóweczki-Babcia od dziecka wpajała tę formułkę.I wierz mi stosuję,mimo że najbardziej chmurna osoba stanie na mej drodze.Sprawdza się,chociaż kąciki ust sie wsniosą.Fajny tekst.Polacy są tacy smutni....pozdrówka z uśmiechem...od ucha do ucha Alicja

  OdpowiedzUsuń
 16. Och, kochana... co tam w Twojej głowie siedzi ? Napisałaś bardzo ważną rzecz, że człowiek nieszczęśliwy traktuje innych tak samo jak siebie. A ja nieraz zastanawiam się, dlaczego pewna osoba jest taka niemiła ? Dlaczego tak krytykuje wszystkich, dlaczego wszystko analizuje, dlaczego wypomina i po co ? Teraz już wiem. Ona nie poczuła prawdziwego szczęścia, nie doznała dobroci. Coś się popsuło w niej - w środku i tak zostało, aż ktoś ją odczaruje. Polinko, dziękuję za ten wpis i pozdrawiam cieplutko :))

  OdpowiedzUsuń