środa, 10 maja 2017

Ceglasto

Domowe klimaty ogarniają mnie. Może nie zmienia się wiele za to bardzo konsekwentnie. W długi weekend majowy mieliśmy w domu remont schodów i tapetowanie u Małolaty. Nic nas nie odrywało od pracy, nie zachęcało do siedzenia na świeżym powietrzu więc robota szła gładko. Postanowiłam wam pokazać moje schody, choć praca nie jest jeszcze skończona. Od kilku dni próbuje wyfugować resztę ale ciągle coś. No nic:)


 


Ręczne układanie starej cegły działa na mnie wręcz relaksująco:) Uwielbiam mieć do czynienia z historią dawnych wnętrz i lubię je przenosić do swojego domu. Te sztuki pochodzą z roku 1921, z rozbiórki domu z okolic Żyrardowa. Były świadkami życia rodziny, dziś są u mnie.
Za jakiś czas, przy aranżowaniu poddasza wykorzystam drewno związane tym razem z moja rodziną. Pod gruszą i sosnami kiedyś jedliśmy podwieczorki a teraz będą częścią mojego domu w postaci desek. To ma sens kochani. Nie odrzucajmy przeszłości.Historie jak i ludzie na zawsze pozostają w naszej pamięci i odwiedzają nas cichaczem przyglądając się nieśpiesznie pozostawionym. 

10.05.1994.


Tymczasem
Polinka

Profesjonalny ortodonta pod adresem http://www.orto-magic.eu/

12 komentarzy:

 1. Stara cegła, tak lubimy:-) o wspomnienia trzrba dbać. Brawo:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie przyszłości bez przeszłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyobrażam sobie jaka fajna jest w dotyku..... :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cegła fantastyczna, a te małe, zielone drzwi to chyba do zaczarowanego świata?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie wygląda ta ściana .Przypomina ściany z wiekowych wnętrz i o to chyba chodziło. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham starą cegłę. Mój dom zbudowany jest właśnie z cegły i niesamowicie marzy mi się, żeby na kilku ścianach zbić tynk... pewnie w końcu to zrobię... tylko kiedy ;/ Nie są to jakieś wiekowe cegły, ale mają ponad 50 lat, to też fajnie :D
  Twoja ściana wygląda cudnie <3
  Ściskam serdecznie, Agness :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cegła idealnie pasuje do klimatu twojego domu!

  OdpowiedzUsuń
 8. i mi marzy się choć jedna ściana z cegły...

  OdpowiedzUsuń
 9. Cegła we wnętrzach wygląda świetnie. Nadaje fajnego klimatu. Podoba mi się obraz wiszący nad małymi drzwiczkami. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń