czwartek, 5 maja 2016

Ocieplić poddasze

Stoję powoli przed dylematem, jak ocieplić dach mojego domu. Wiele lat czekamy, przekładamy a chciałoby się mieć poddasze. :) Poddasze nasze to 60 m2 interesującej, odsłoniętej powierzchni, cztery okna i możliwość wstawienia dachowych. Przez poddasze przechodzą murowane kominy
z czerwonej cegły a dwa okna wychodzące na dach tzw mansardowe.
Ile ja się nie naurządzałam tego wnętrza:)
Kominy otynkuję, pobielę, obłoże kartongipsem. Dobrze, że tego nie zrobiłam bo czerwień cegły będzie bazowym elementem dekoracyjnym. Powierzchnia otwarta, pufa przy oknie z widokiem na ogród. Okej:) Ocieplmy to więc:)
Izolacja dachu to decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Ma być ciepło, nie przeciekać, nie pocić się. Dach to strategiczne miejsce w domu gdyż tu spotyka się ciepłe z zimnem. Zwyczajnie, jeśli źle zadbamy o izolacje w najbliższym sezonie grzewczym czeka nas grzyb.
Nowością na rynku są ocieplania natryskiem z pianki poliuretanowej. System ten pozwala na bardzo szybkie i moim zdaniem lepsze ocieplenie poddasza, ponieważ poprzez zastosowanie pianki sztywnej zlikwidujemy jakiekolwiek przerwy, szczeliny, czyli nie będziemy mieli tzw-mostków cieplnych. Mostki cieplne tworzą się na łączeniu izolatorów, ucieka nam ciepło i powstaje niebezpieczny kontakt ciepła z zimnem co zagraża grzybem.

http://www.kumibex.pl/
Natrysk pianki izolacyjnej zapewnia doskonałą i skuteczną izolację w dobrej cenie, nie pyli, nie pali się.
Polecam każdemu poszukującemu w temacie. Przyjdzie gościu i natryska :) Tymczasem
Polinka


12 komentarzy:

 1. Aż szkoda nie wykorzystać takiej pięknej przestrzeni z tyloma oknami :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjdzie, natryska i po robocie :-)
  Czekam na to poddasze i te kominy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, mnie interesują takie nowinki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna sprawa takie ocieplenie ale jak się dowiadywałam to niestety cena przerosła moje możliwości :-(
  Pozdrawiam majowo

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry,

  jeśli się zastanawiasz nad takim ocieplaniem, to zabieram głos w sprawie. My nasze poddasze ociepliliśmy w talki właśnie sposób dwa lata temu. Dach i dwie wewnętrzne ściany, które były nie ocieplone i węższe od pozostałych. Szukaliśmy różnych rozwiązań. Popularna jest wata szklana, ale pyli, dobrze ułożona świetnie izoluje, ale jeśli pojawi się choć odrobina wilgoci, potrafi zepsuć i efekt jest odwrotny od zamierzonego. Najpierw trzeba przygotować konstrukcję metalową pod karton-gips, potem przyjeżdża ekipa i samochodem. Panowie wyglądają, jak kosmici, ale praca wykonana jest w kilka godzin. Teraz na poddaszu mamy sypialnię, i od 1,5 roku tam śpimy. Ciepło jest zimą. W porównaniu z piętrem temperatura jest o 1-2 stopnie wyższa. Polecam taki sposób ocieplania.
  Pozdrawiam
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha, ha... fajnie napisałaś. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Będzie na pewno pięknie na poddaszu znając twoje możliwości. Powodzenia. Uściski majowe :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj u mnie by się to przydało....pozdrawiam pa....

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ będzie się działo... Już widzę twoją energię :)
  Już nie mogę się doczekać na efekty końcowe :)
  Kto wie czy my też się nie zdecydujemy na zagospodarowanie poddasza :)
  Pozdrawiam Polinko

  OdpowiedzUsuń
 10. Taka pianka to świetna sprawa. Właśnie pianą systemową od Kadri szybko i skutecznie ociepliliśmy swoje poddasze. Panowie zrobili świetną robotę. Poddasze zyskało drugie życie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Izolacja poddasza to konieczność, jeśli chcemy zabezpieczyć się przed wilgocią i utrzymać odpowiednią temperaturę, zarówno latem, jak i zimą. Przy urządzaniu na poddaszu łazienki, warto dodatkowo zabezpieczyć ją folią paroizolacyjną.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ooo. U mnie też Kardi robiło izolację pianą systemową i jestem bardzo zadowolony. Jak na budowlanca przystalo zwracam uwage na technike i sperzet, a oni spisali sie swietnie.

  OdpowiedzUsuń