czwartek, 4 stycznia 2018

Intelgentny dom

Sama idea pojawiła się w latach 70-tych poprzedniego wieku w Stanach Zjednoczonych. Taki dom posiada system wielu czujników i jeden główny system zarządzający, co znacząco wpływa na funkcjonalność, komfort
i bezpieczeństwo. Ma na celu kontrolę, monitorowanie, kiedy jesteśmy poza domem oraz całkowite ułatwienie nam życia w trakcie spędzania czasu w domu.
Wiele lat temu spotkałam się z systemem centralnego odkrzacza i produkt mnie niemalże zachwycił. Wiadomo, to kosztowało i kompletnie nie było na moją kieszeń.
Dziś możemy śmiało przebierać w inteligentnych systemach sterujących bramami, drzwiami, oświetleniem, roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi, ogrzewaniem i czym sobie tylko wymarzymy. Dodatkowo wszystko można obsługiwać przez telefon, zapalać światło, kiedy nie ma nas w domu czy tym podobne. Oczywiście często zamontowanie systemu nie wymaga wielkiej instalacji gdyż komunikujemy się z nim bezprzewodowo. Przyznacie, że podnosi to komfort i bezpieczeństwo.
Inteligentny dom to jednak inwestycja, najpierw skoncentrowałabym się na mniejszych sprawach, bardziej gadżeciarskich.
Pierwszym rozwiązaniem, na początek, są rolety zewnętrzne. To bezpieczeństwo naszego domu oraz osłona przed zbyt intensywnym światłem.
Sukces Technology Group sukcesgroup.pl jest jedną z pięciu wiodących firm
w Europie, która oferuje kompleksowe rozwiązania instalatorom oraz producentom rolet. Proponuje szereg innowacyjnych elementów składowych rolet oraz najlepsze rozwiązania z zakresu technologii inteligentnych domów, poprawiając tym samym komfort życia klientów.
W swojej ofercie mają automatykę osłon zewnętrznych i wewnętrznych, centralne piloty i tysiąc innych komponentów do montażu.

Biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do firm rodzimych wspomnę, że ona jest
z Białegostoku:)
Rolety zewnętrzne zapewniają większą ochronę antywłamaniową, w czasie upałów ograniczają nagrzewanie pomieszczeń, dobrze wykonane zabezpieczają przed działaniem promieni UV. Są bardzo przydatne w okresie zimowym gdyż poprawiają bilans energetyczny pomieszczeń. Nie można zapomnieć o ich walorach dekoracyjnych. Są nowoczesne i potrafią efektownie ozdobić całą nieruchomość.
O roletach zewnętrznych najlepiej pomyśleć już na etapie projektu domu, wtedy będzie najtaniej. Jeśli jednak tego nie zapewniliśmy lub nie mogliśmy, jak ja, warto zdecydować się na rolety natynkowe. W tym przypadku skrzynka montowana jest we wnęce okiennej lub na murze i nie wymaga ingerencji w budynek.
Czy warto zainwestować w rolety zewnętrzne?
Mimo ich względnie wysokiej ceny, moim zdaniem, korzyści przeważają. Mamy bezpieczniej, cieplej, osłaniamy się od rażącego słońca i oczywiście - są bardzo dekoracyjne.
Pozdrowienia
Polinka

5 komentarzy:

 1. Bardzo interesujący pomysł.
  Wcale się nie dziwię, że chciałaś coś takiego mieć. Wygoda i bezpieczeństwo są bardzo ważna,
  szczególnie podczas podróży.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj :)
  Taki dom to nie dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest świetna sprawa. Czytałam o tym inteligentnym domu nie raz. Jednak na dziś to nie dla nas. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. The blog are the best that is extremely useful to keep.
  I can share the ideas of the future as this is really what I was looking for,
  I am very comfortable and pleased to come here. Thank you very much!
  เว็บไซต์ดูหนัง

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochana Poloniko przede wszystkim wszystkiego dobrego w nowym 2018 Tobie i Twoim bliskim spełnienia marzeń w tym nowym roku no i moje marzenie byś pisała fajne posty takie jak kiedyś niestety co raz to częściej zamieniasz post w reklamę proszę wróć do tych prze fajnych postów. Hania

  OdpowiedzUsuń