poniedziałek, 24 lipca 2017

Projekt dom

Kochani
Jak wiecie przeniosłam się z miejskiego bloku do domu na prywatnej działce. I choć nie muszę części z was przekonywać do takiej zmiany to jeszcze raz podkreślam, że dało mi to przestrzeń i odpoczynek. Serdeczne myśli o drugim człowieku same nasuwają się ze względu na oddech jaki daje nie posiadanie bezpośrednich sąsiadów. Mieszkając w domu nie mieszkamy sobie wzajemnie na głowie, mamy swoją zieleń i ciszę.
Kto jeszcze nie dokonał zmiany powinien, moim zdaniem, to przemyśleć.
Wybierając projekt domu należy przemyśleć wiele aspektów.
Dom musi być odpowiedni dla naszej rodziny, rozwojowy. Szczególnie
w przypadku młodych ludzi, nowożeńców można zakładać, że rodzina
z biegiem czasu się powiększy.
Największym powodzeniem cieszą się domy małe i niedrogie w budowie,
o prostej bryle. Dodatki architektoniczne zazwyczaj zwiększają koszt budowy a przy zakładaniu gniazda należy się liczyć z każdą złotówką.
Budynki o bryle prostej mają jeszcze to do siebie, że zazwyczaj pasują do otaczającego je krajobrazu a w razie jego zmiany nadal mają się dobrze.


Projekt domu BW-49 wariant 2
Dom na powyższym zdjęciu jest nieduży (powierzchnia użytkowa to
99,1 m2), ma prostą bryłę w klasycznym stylu a elementy zdobiące elewację dodają mu urody. Bardzo lubię domy wykończone drewnem, a zadaszone wejście to mój konik. Zadaszenie daje schronienie przed deszczem, wiatrem, można zawiesić pod nim dekoracje okolicznościowe. Taki daszek ma jeszcze dodatkową zaletę. Mianowicie doskonale osłania drzwi przed działaniem promieni słonecznych. Drzwi przez dłuższy czas wystawione na promieniowanie UV mogą blaknąć albo zmieniać kolor niestety.

Projekt domu BW-49 wariant 2- wnetrze
Dolny poziom zapewnia nam otwartą przestrzeń z kuchnią będącą częścią salonu, co doskonale sprzyja przyjmowaniu gości, siedzeniu wspólnym przy stole, spędzaniu czasu z rodziną i znajomymi. Nic tak nie sprzyja integracji jak wspólne biesiadowanie czy gotowanie przy jednoczesnym stałym dostępie do gospodarza. Czymś, czego zdecydowanie brakuje w moim domu jest spiżarka blisko kuchni, tutaj zaś architekt to przewidział. Przy naszym stylu życia bardzo ważne jest miejsce na przechowywanie przetworów, zapasu ziemniaków czy napojów. Dobrze mieć takie miejsce w zasięgu ręki.

W pokoju dziennym, salonie znajdziemy kominek. Dla wielu osób posiadających centralne ogrzewanie to zbytek ale ja uważam, że jest jednym z głównych elementów budujących w domu nastrój przyjemnego wypoczynku i biesiady. Najłatwiej przekonać się o tym już w czasie jesiennej słoty. Delikatny zapach drewna, ciepło i światło ognia wprowadzają w bardzo dobry nastrój.

Na parterze znajdziemy więc salon z kuchnią, pokój z możliwością przeznaczenia np na gabinet, łazienkę, spiżarkę oraz pomieszczenie gospodarcze idealne do schowania zawsze poniewierających się mopów, odkurzaczy i środków czystości. Takie pomieszczenie w domu to skarb.

Górna kondygnacja to trzy pokoje oraz przestronna łazienka z wanną. Dobre miejsce na wieczorny odpoczynek, wyciszenie w sypialni oraz oczywiście pokoje dla dzieci. Zwróćcie uwagę na górny taras będący zwieńczeniem garażu. Jest idealny w pokoju nastolatki. Mając kilkanaście lat już tak nie ciągniesz do spędzania czasu z rodzicami a to dobre miejsce na opalanie się na leżaku czy poczytanie książki w spokoju.

Projekt domu BW-49 wariant 2


To moim zdaniem dom skrojony idealnie dla 4-5 osobowej rodziny, niedrogi w utrzymaniu bez nadmiaru metrów do sprzątania.
Tymczasem
Polinka


4 komentarze:

 1. śliczny domek jak marzenie.
  wolałabym taki niż mój wielki ! 3 piętrowiec. ehhhh

  OdpowiedzUsuń
 2. Hymmm... fajnie, że przeniosłaś się do domku ale widzę wielki minus tego przedsięwzięcia, wcale Cię nie ma :))))
  Rozumiem, że rozkoszujesz się nową perspektywą i czujesz się jak na wakacjach.Ja też tak czuję się latem, jesienią już chcę wracać do miasta :D
  Ściskam Cię bardzo mocno :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy coś się stało, że nie piszesz? Bardzo się martwię :/ Odezwij się chociaż u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dom bardzo ładny, nowoczesny i nie za duzy. Jak się urządziłaś w środku? Myslę, ze idealne byłyby nowoczesne, designerskie meble. Jak dla mnie urządzanie domu to najlepsza część.

  OdpowiedzUsuń