niedziela, 11 czerwca 2017

Wynająć mieszkanie

Przez kilka lat mieszkaliśmy z Lubym w mieszkaniach wynajętych...
Różnie bywało. Co jakiś czas musieliśmy zmagać się z właścicielem i jego pomysłem na nasze życie. Raz nie odpowiadało mu posiadanie przez nas mebli, należało korzystać z zastanego regału, innym razem brak własnej lodówki dyskwalifikował nas jako najemców. Pani nie zgadzała się na dziurawienie gwoździami ścian pod obrazy i takie tam.
Wynajmowanie jednak nie jest takie złe. Jeśli trafimy ludzkiego właściciela to możemy sobie pomieszkać parę lat. Największym plusem mieszkania "pożyczonego" jest jego tymczasowość, nie trzeba się wiązać na długo. Możemy podążać za pracodawcą, często się przeprowadzać a nawet zmieniać radykalnie miasta. Przyznacie, że to wygodne.
Za każdym razem jednak spotykamy Właściciela. Jak to w życiu bywa
z Właścicielem nie musi nam być po drodze, możemy się bardzo różnić w potrzebach i oczekiwaniach.
Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która kompleksowo zajmie się naszym wynajmem. To samo dotyczy sytuacji, kiedy chcemy wynająć komuś swoje mieszkanie.


Tego typu firmy znają rynek, mają w swojej ofercie mieszkania, równie chętnie zabiorą się za znalezienie najemcy dla nas. Załatwią wszelkie formalności, doradzą i oprowadzą, myślę, że to ma sens.
Przykładem takiej firmy jest k2assetmanagement.pl . Zdejmą problem z naszej głowy, wynajmą dla nas albo za nas.

Musimy jedynie określić nasze potrzeby, oczekiwania, lokalizację
i zgłosić się do nich.
Podpowiedzą, jak zacząć swoją przygodę z wynajmem, jak uniknąć błędów, poprowadzą nas po trudnym rynku nieruchomości na wynajem.
Polecam zatroskanym.
Tymczasem
Polinka

2 komentarze:

 1. Wynajem pewnie jest dobry jak piszesz, gdy jest fajny właściciel, a z tym to bardzo różnie bywa.
  Nie wiem co to znaczy wynajmować coś by mieszkać bo nie mam takiej potrzeby.
  Jedynie o czym pomyślałam, że to byłoby ciekawe. raz w jednym mieście raz w innym mieszkać i sobie pozwiedzać, ale zmieniać ciągle pracę, już trudniej.
  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wynajem ma zdecydowanie swoje plusy związane z tym, że daje pełną wolność zmiany miejsca pobytu ;) Idealnie jest, jeżeli trafi się na normalnego właściciela - ja akurat miałam to szczęście ;) Jednak z opowieści znajomych i rodziny wiem, że fajny właściciel to rzadkość niestety :( Przychodzenie do mieszkania bez zapowiedzi i dostawanie się do niego własnym kluczem, czepianie się występowania odrobiny kurzu na futrynie drzwi, pretensje o fakt, że na komodzie stoją kartonowe pudełka, wyszukiwanie najmniejszych pęknięć przedmiotów przy odbiorze mieszkania, żeby oddać jak najmniejszą kwotę z kaucji.. Niestety - temat rzeka :(

  OdpowiedzUsuń